Dolná Krupá 15.6.2024

V čom je Lestival jedinečný?

Spája rodinu, fantáziu a les do jedného zážitku.

„Lestival je vôbec prvým fantazijným festivalom na Slovensku, ktorý nielenže vdychuje život malebnému 17-hektárovému parku v Dolnej Krupej, ale predovšetkým odomyká bránu do fantázie. Festival vytvára výnimočný priestor pre stretnutie troch generácii. Program je inšpirovaný klenotnicou slovenských ľudových rozprávok a slovanskou mytológiou. Na celý víkend sa tak môžete preniesť do divotvorného sveta. Bude vás ním sprevádzať partia postáv z príbehov, ktoré zozbieral slovenský rozprávkar Pavol Dobšinský. Energiou vás nabijú koncerty na troch pódiách (hlavné, detské, folklórne) a neopísateľnú atmosféru zažijete vďaka čarovným inštaláciám v priestore, svetelnej šou na jazere, autorskému čítaniu a tvorivým dielňam. Čakajú na vás športové zákutia, gastro zážitky i handmade stánky.“

Nikola Gergely

Lestival je zelený a plný vzduchu

Podujatie vykúzli svet fantázie na ploche 17 hektárov. Stovky stromov, jazero a množstvo oddychových zón vytvárajú ideálne podmienky na celodenné snívanie. Aj Zlatovláska k nám chodí na kyslíkovú masku. Najmenším návštevníkom uviažeme na ruku náramky s telefónnymi číslami rodičov, aby sa v rozľahlom areáli nestratili, ustelieme postieľky a hojdacie siete na popoludňajší odpočinok v tieni stromov.

Lestival je inšpirovaný svetom Dobšinského rozprávok a nechýba mu zmysel pre humor

Stretnete tu jednorožca na bicykloch s tromi prevodmi, víly, čo tancujú floss dance, drakov, ktorí ľúbia cukríky a Laktibradu, čo vymenil kaše za kapučíno. Pozvanie prijala aj Princezná Dlhý nos, Najvyššia čarodejnica, Valibuk, Dlhý, Široký a Bystrozraký, Zlatá priadka či Braček Jelenček.

Lestival je voňavý a nakŕmi aj fajnšmekrov

Aj tento rok sa môžete na festivale tešiť na bohaté stánky a stolčeky, prestri sa všetkých druhov. Posilňujeme našu gastro zónu, aby ste sa mohli dosýta najesť naozaj za každým stromom. Tešte sa na mäsové, vegetariánske, vegánske, bezlepkové, ovocné, polievkové, koláčové aj malinovkové lahôdky. Prídu k nám aj viaceré kaviarne na vozíkoch, aby ste si mohli dať poriadnu dávku kofeínu a vydržať do hlbokej noci.

Lestival oživuje slovanskú mytológiu
Vedeli ste, že slovanské víly vynikajú silou a ich kvetmi sú materina dúška a jasnec? Že existujú oblačné víly, lesné víly aj vodné víly? Že sa víly vedia premeniť na zvieratá? Lestival odkrýva zabudnuté tajnosti z ríše fantázie.
Lestival je pre celé rodiny, nielen pre deti

Program na pódiách sme namiešali tak, aby si ho užili všetky tri generácie. Zaznie u nás folk, pop, elektronika aj opera. Dospelí si na Lestivale môžu počas dňa zacvičiť jógu, zažiť rôzne bylinkové workshopy, naučiť sa hrať na kalimbu či oddýchnuť si vo vankúšovej zóne Prípecok, či v lesnej obývačke Panta Rhei s množstvom kníh a autorským čítaním.

Lestival je najkrajší, keď si ho dotvoríte vlastnou fantáziou
Lestival vznikol ako priateľské stretnutie aktívnych priateľov z Dolnej Krupej a blízkeho okolia. Hneď v prvom ročníku nás prekvapilo 8000 návštevníkov z celého Slovenska. Druhý ročník nám pričaroval 12000 ľudí. Každý rok pribúda na festivale množstvo kreatívnych noviniek. Podporujeme aj aktivity a riešenia, ktoré sú priateľské k prírode. V rozľahlom 17-hektárovom parku si každý nájde to pravé zákutie, ktoré mu v danej chvíli vyhovuje. Môžete byť priamo vo víre fantázie alebo ju vnímať opodiaľ spod šumiacich stromov. Ak bude únava predsa len silnejšia, stačí sa uložiť do mäkkých hojdacích sietí rozmiestnených po celom parku. Tí najmenší môžu snívať v pripravených drevených postieľkach. Festival založila v roku 2018 Nikola Gergely so svojim šesťčlenným tímom a dobrovoľníkmi.

Copyright © 2024 LEStival, o.z. – Webdesign Radek Švenda